Gry

Growe Premiery Drugiej Połowy Sierpnia – Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, Agents of Mayhem

Lato w pełni. Mimo, że szkoła czy praca dla wielu zbliża się wielkimi krokami, twórcy gier przygotowali na koniec sierpnia wiele świetnie zapowiadających się tytułów, więc może powrót do codzienności nie będzie tak trudny.

 

15.08 – Matterfall |PS4 |Cena: PS Store 79zł

Cóż to za piękna gra na PlayStation 4? To Matterfall. Tytuł ten mógł łatwo umknąć ludziom na tegorocznych E3 przy takich tytułach jak choćby nowe Uncharted, ale na pewno warto się nim zainteresować.

Gra będzie platformówką stawiającą na walkę w 2,5 D. Główna atrakcją ma być pokonywanie hord przeciwników, wykonując przy tym zmyślne akrobacje. W grze znajdziemy rozwój postaci, który umożliwi nam m.in. ulepszenie oręża.

Twórcy dodali do gry tryb multiplayer, w którym będziemy mogli powalczyć z innymi graczami oraz przechodzić poziomy z wieloma osobami.

Produkcją zajmują się ludzie od Dead Nation i Resoguna, więc tytułem warto się zainteresować.

Matter

 

15.08 Agents of Mayhem | PC, PS4 (18.08), XONE (18.08)| Cena: Steam 59.99 €, PS Store 289 zł , Xbox Live 219.99 zł

Ludzie odpowiedzialni za Saints Row stworzyli nową grę. Volition znowu postanowiło postawić na odmóżdżającą rozgrywkę, pełną eksplozji, niewybrednych żartów i rozwałki.

Akcja gry toczy się po jednym z pięciu zakończeń Saints Row: Gat out of Hell, w którym członkowie gangu zostają stróżami prawa. Wcielimy się w agentów M.A.Y.H.E.M. (Multinational AgencY Hunting Evil Masterminds), których głównym zadaniem jest powstrzymanie organizacji L.E.G.I.O.N. (The League of Evil Gentlemen Intent on Obliterating Nations), która jest na ostatniej prostej do przejęcia władzy nad światem. Fabuła nie ma być mocną stroną gry, ale w grach ludzi odpowiedzialnych za Red Faction nigdy nie chodziło o historię.

Najważniejsza była rozgrywka, która stawiała na szalone akcje, epickie wybuchy albo absurd (np. misja z burdelem w Saints Row 3). Po nowym tytule możemy spodziewać się więcej Saints Rowa 4 – w grze znajdą się supermoce (takie jak latanie), szalony arsenał, otwarty świat.  Jedyną większą zmianą, którą ma wpłynąć na rozgrywkę jest wprowadzenie przed misją wyboru 3 bohaterów. Będzie można zmieniać ich podczas poziomu w dowolnym momencie. Ma pojawić się rozbudowany system rozwoju postaci.

Deeep

Fani szalonej rozwałki na pewno nie będą zawiedzeni.

 

 

15.08 – Nidhogg 2 |PC, PS4 |Cena: Steam 14.99 €, PS Store 63 zł

Pierwszy Nidhogg był grą indie, robioną przez jednego człowieka. Gameplay opierał się na walce dwóch szermierzy. Dla wielu największym problemem była biedna zawartość. Tylko cztery mapy, mało broni, ale z kontynuacją ma się to zmienić. Następna część ma zaoferować znacznie więcej.

Pierwsza część graficznie kojarzyła się z czasami kiedy ludzie ujeżdżali dinozaury. Z następną częścią ma się to zmienić. Postacie będą miały detale takie jak twarz, ręce itd. Tła będą bardziej szczegółowe.

W gameplay’u zajdzie ewolucja na poziomie Australopitek – Homo Sapiens. W pierwszej części do dyspozycji mieliśmy jedynie szpadę. W następnej dojdą jeszcze m.in. miecz, topór, łuk, sztylet. Otoczenie w grze ma być interaktywne, co da nam kolejne szanse na zabicie oponenta. Zostanie również wprowadzana możliwość dobicia leżącego wroga. Mimo tych zmian, rdzeń systemu walki pozostanie niezmieniony. Nadal jeden celny cios powoduje śmierć oponenta.

W grze znajdzie się multiplayer, w którym będziemy mogli skopać tyłki innym graczom i prawie wymarły coop kanapowy.

Ubisoft, patrzcie jak robi  się sequele. Gra nie jest w moim klimacie, ale ogrom zmian jaki tu zaszedł pochwalam całym sercem.

Neeedgio

 

15.08 – Sonic Mania |PC, PS4, XONE, Switch|Cena: Steam 19.99 € PS Store 79 zł, Xbox Live 69.99 zł

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To niebieski jeż pędzący z ogromną prędkością. Niektórzy po porażkach, jakimi były np. Sonic Boom czy Sonic 2006, zaczęli modlić się o powrót Sonica do dwóch wymiarów. Wasze modły zostały wysłuchane.

Sonic wraca do korzeni. Grafika jest przyjemna dla oka, ale silnie nawiązuje do pierwszych odsłon serii. Same poziomy będzie można podzielić na te pochodzące z pierwszych części, jak Green Hill Zone, i na nowo powstałe.

Wcielimy się w tytułowego bohatera oraz w jego przyjaciół: Tailsa oraz Knucklesa. Jeśli chodzi o założenia rozgrywki to zostanie ona wzbogacona o mechaniki z późniejszych gier. Dodanie zostanie, m.in. spin dash, spin attack oraz zupełnie nowy drop dash, który daje nam możliwość zmianę w kulkę po skoku.

Tytuł mnie nie zainteresował. Należę do tych, którzy uważają, że przejście do 3D jest najlepszą rzeczą, jaka mogła stać się Sonicowi. Wolę poczekać rok na Sonic Forces.

Sonico

 

22.08 – The Escapists 2 |PC, XONE, PS4|Cena: Steam 19.99 €, PS Store 87 zł, Xbox Live 19.99 €

Gdyby gry były piosenkami (ale zaleciało Abstrachujami) nowa gra studia Mouldy Toof byłaby „Harder, Better, Faster, Stronger” Daft Panku.

Sequel The Escapists jest, z tego co zapowiadają twórcy, po prostu trochę ulepszoną wersją poprzednika. Grafika zostanie lekko poprawiona, ale jej styl nadal będzie taki jak w oryginale. Pojawi się więcej sposobów na ucieczkę i przedmiotów, dzięki którym będziemy mogli zwiać z więzienia. Zostanie dodana możliwość zmiany wyglądu naszej postaci.

Gameplay będzie właściwie taki sam. Naszym celem jest opracowanie planu i ucieczka z kicia. Z większych zmian walka zostanie urozmaicona przez dodanie bloków oraz ataków ciężkich i lekkich. Zostaną dodane tryby multiplayer: kooperacji i rywalizacji do 4 graczy. Warto nadmienić, że w oba z nich będzie można grać przez sieć oraz lokalnie.

Tytuł wydaje się powolną ewolucją zmierzającą w dobrym kierunku. Szczególnie cieszy kanapowy coop. Dawno nie miałem okazji, by zagrać w coś z bratem przy jednym telewizorze. Jedyna rzecz, jaka wzbudza we mnie negatywne emocje, to DLC do gry, które wyjdzie równolegle z The Escapists 2 i będzie kosztować tyle samo!

Escape

 

23.08 – Uncharted: The Lost Legacy |PS4| Cena: 169 zł

Uncharted 4 – jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy, exclusive na PS4 dostanie swój samodzielny dodatek. Gra zaczynała jako DLC, ale wraz z pracą nad nią twórcy nabrali rozpędu.

Fabuła będzie opowiadać o przygodach Chloe Frazier (debiutowała w Uncharted 2) i towarzyszącej jej Nadine Ross, które ruszają do Indii, żeby znaleźć legendarny artefakt Kieł Ganeśy.

Zmiany względem Kresu Złodzieja będą większe, niż może się wydawać. Twórcy obiecują wprowadzenie większej swobody, jeśli chodzi o pokonywanie przeciwników. Ma pojawić się możliwość przejścia wielu walk po cichu. W grze pojawi się nowa minigierka polegająca na otwieraniu zamków. Główna bohaterka ma walczyć inaczej niż Drake.

Nowe Uncharted kupię w ciemno, właściwie jak każdą grę od Naughty Dog. Kocham przygody Indiany Jonesa i smutno mi, że jest tak mało gier tego typu (oprócz tej serii mamy jeszcze tylko przygody Lary Croft, więc wybór nie jest za duży).

U4

 

29.08 – Absolver |PC, PS4, XONE|Cena Steam: 29.99 €, PS Store 125 zł Xbox Live 125 zł

Jeżeli nie dostajecie mdłości od gier nastawionych na grę sieciową z innymi graczami to mam dla was coś naprawdę niezwykłego.

Wcielimy się w jednego z wielu kandydatów, którzy chcą dołączyć do Absolvers. Organizacja ta ma na celu werbowanie najwybitniejszych wojowników, a została założona przez nowego cesarza, który chce przywrócić świetność swojemu imperium.

System walki ma być naprawdę rozbudowany. W grze będziemy przełączać się pomiędzy czterema stylami walki. Będzie można wykonywać comba, tworzone przez samego gracza. Ważny element będą stanowić kryształy noszone przez bohatera. Kryształy przechowują moc, która powstaje podczas blokowania ciosów. Możemy ją wykorzystać na różne sposoby, np. stworzyć broń białą, jak miecz, który będzie trudniejszy do sparowania i spowoduje, że przeciwnicy  od trafienia będą krwawić, uzdrowić siebie czy zmniejszyć poziom życia przeciwnika odpychając go mocą. Podczas gry będziemy levelować i poznawać nowe umiejętności.

W grze będzie tryb dla pojedynczego gracza, ale to nie on będzie głównym daniem, będzie raczej przekąską, tutorialem. Główną rolę w grze będzie stanowił tryb multiplayer. Będziemy w nim mogli spotkać się w większej grupie i rozpocząć eksplorację świata, powalczyć 1 vs 1 i 3 vs 3.

 

 

Absol

Jeżeli Devolver Digital coś wydaje, to można być spokojnym, jeśli chodzi o jakość gry.

 

31.08 –  Life is Strange: Before the storm |PC, PS4, XONE|Cena: Steam 17,99 €, PS Store 71 zł, Xbox Live 70,99 zł

Life is Strange był tytułem, który wstrząsnął branżą grową. Cuda, jakie Dontnod Entertainment zrobiło z formułą znaną od Telltale, pokochało miliony.

Przychodzi czas na prequela. O produkcji wiadomo póki co naprawdę mało. Wiemy jedynie, że fabuła będzie opowiadać o przygodach Chloe zanim pomalowała włosy na niebiesko. Gra będzie podzielona na 3 epizody i raczej będzie krótsza od oryginału.

Kwestią, która mnie zastanawia jest to, że twórcy poprzedniej części, nie pracują nad prequelem. Robi go studio Deck Nine. Ludzie, którzy nie stworzyli niczego co wskazuje na to, że się do tego nadają. Jak dla mnie dość ryzykowne zagranie, ale póki co jest za wcześnie, żeby bawić się w przewidywania jeśli chodzi o jakość gry.

Stiorm

 

Ciekawostki

15.08 – Cities Skyline |PS4| Cena: PS Store 169 zł

Nareszcie  „to czym miało być Sim City” zostanie przeniesione na PS4.

17.08  – Darkwood |PC| Cena: Steam 13.99 €

Darkwood wychodzi z Early Access. Horror podobno straszny (nie grałem), robiony przez Polaków, wychodzi z fazy produkcji.

25.08 – Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Legacy |PC, PS4, XONE|Cena: Steam ??, PS Store ??, Xbox Live ??

Zbiór 4 bijatyk o najsłynniejszym Shinobi na świecie zostanie wydany na konsolach najnowszej generacji i pecetach.

25.08 – Monster Hunter XX |Switch|Cena: Nintendo eShop ??

Port z 3DS’a na Nintendo Switch.

29.08 – Redout  |PS4, XONE|Cena: PS Store ??, Xbox Live ??

Duchowy następca Wipeout debiutuje na najnowszych konsolach.  Tytuł wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości.

29.08 – Hello Neighbor |PC, XONE|Cena: Steam 27,99 € Xbox Live 99,99 zł

Horror, w którym podglądamy podejrzanego sąsiada, żeby wywęszyć co knuje, wyjdzie z Early Access.

Koniec sierpnia wygrał dla mnie bezkonkurencyjnie Uncharted:  Zaginione Dziedzictwo, a jaki jest wasz faworyt? Odpowiedź napiszcie w komentarzu, a tymczasem żegnam.